MASAJ HAVUZU & SAUNA

MASAJ HAVUZU & SAUNA

Masaj havuzu, smasaj havuzu saunauyun, havanın itmesi ile köpüren ve insanların içinde aynı anda veya ayrı ayrı bulundukları, içinde sürekli temiz su sirkülasyonu olan havuzlardır. Su sıcaklığı en çok 37 oC’dir.

İç ve dış mekanlar için dizayn edilmiş betonarme  masaj havuzları, müstakil olarak yada yüzme havuzlarının bir bölümü olarak planlanmaktadır.

Müstakil masaj havuzları, kullanıcılarının diğer havuz tesislerine geçmesi mümkün olmayacak şekildedirler. Masaj havuzlarında kullanıcıların oturma yerleri açıkça belli olacak şekilde düzenlenmelidir. Her oturma yeri için en az 0.4 m3 su hacmi öngörülmelidir. Hacimleri  en az 1.6 m3 ve su derinliği en çok 1.00 mt olmalıdır.

Kombine kullanımlı masaj havuzları, yüzme havuzunun içinde yapılmıştır ve yüzenler isteklerine göre kullanabilirler. Tek tek her masaj havuzunun hacmi en az 1.6 m3, su derinliği en çok 1.0 mt olmalıdır. Bu tür tesislerin hazırlama ekipmanları kapasitesini uygun şekilde arttırılarak yüzme havuzunun hazırlama tesisi ile beraber veya ayrı hazırlama tesisi ile işletilebilirler.

Masaj havuzlarını skimmer veya üstten taşmalı sistem olarak planlanır. Her iki sistemde de masaj pompası ve hava ayar sistemi, isteğe bağlı olarak blower hava masaj sistemi, filtrasyon sistemi ve havuz suyunu ısıtmak amacıyla kullanılan eşanjör yer almaktadır.Suyun hijyenini sağlamak amacıyla çeşitli dezenfeksiyon sistemleri kullanılabilmektedir.REFERANSLAR sayfamızda ilgili örnekler görebilirsiniz.

Masaj Havuzu ve Aksesuarları:

Mobilyasız Masaj Havuzu: Masaj havuzu özel kullanım havuzlarıdır. Gömbe olarak dizayn edilmiştir. Masaj havuzu, kolay kurulum ayarlanabilir destek ve tüm gerekli parçalar ile donatılmıştır. Kompakt filtrasyon ünitesi vardır. Ürünün tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 • Masaj havuzu aksesuarlarına ürünlerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mobilyalı Masaj Havuzu: Kontrol paneli, su ısıtıcı, masaj pompası ile donatılmış olan özel kulanım çok amaçlı masaj havuzlarıdır. Su filtrasyon sistemi filtreden ve otomatik su ısıtıcıdan geçer. Sentetik veya doğal ağaç kabini ve metal konstrüksiyon ile çevrelenmiştir. Ürün çeşitlerimizde farklı model ve özellikte havuzlarımız mevcuttur.

 

Sauna Yapımı:

 

Saunanın Faydaları:

Çok eski çağlardan beri binlerce yıllık kültüre sahip olup insan sağlığına faydalı olan saunalar herkes tarafından bilinmektedir. Vücudumuzda oluşan terleme ve bir çok hastalığa, rahatsızlığa iyi gelmektedir.

 • Sauna kullanımı vücudumuzda oluşan terle birlikte zararlı maddelerden arınır. Böylece temiz ve dirençli olursunuz.
 • Stres ve beyin yorgunluğunu giderir.
 • Sinir sistemini rahatlatarak vücuda zindelik verir.
 • Sauna düzenli olarak kullanıldığında ölü hücreleri temizler ve zamanla deriler kendini yenileyerek daha pürüzsüz bir vücuda sahip olursunuz.
 • Solunum sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olursunuz.
 •  kullanımı vücuttaki fazla yağların eritilmesine yardımcı olur ve sağlık bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur.
 • Saunanın faydaları özellikle fazla kilolu ve düzensiz beslenen kişilerde gözle görülür şekilde farkedilir.

Sauna ve Sağlımız:

Sauna banyosu bir çok sağlık uzmanı tarafından kabul görülmektedir. Romatizmadan uyku bozukluğuna depresif sıkıntılardan gerginliğe kadar bir çok problemlere karşı tedavi etmektedir. Günün stresinden ve sorunlarından sıyrılarak sıcacık, nemli ahşap bir oda içerisinde terleyerek, gevşeyerek dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayan sağlık kabinidir.

Genel olarak;

 • Kan dolaşımı hızlandırarak vücuda zindelik kazandırır.
 • Yağların eritilmesini sağlar
 • Zayıflatıcı etkisi vardır.
 • Ölü hücrelerden terleme yolu ile vücudu toksinlerden arındırır.
 • Kasları yumuşatır, gevşetir ve beyin yorgunluğunu azaltır.

Detaylı bilgi için bizimle BURADAN iletişime geçebilirsiniz.